shopping-hamyarwp

جستجوی محصول براساس صفت ها در ووکامرس

سلام؛

مدتی که از عمر فروشگاه اینترنتی گذشت و مشتریان ثابتی پیدا کرد، دیگر نباید توقع داشت که مشتریان مثل روز اول وارد سایت شوند و تمامی محصولات را ببینند و سپس تصمیم بگیرند که کدام را انتخاب کنند! بلکه دیگر آن ها با شما و فروشگاه شما آشنا شده اند و به شما اعتماد دارند و با هدف به سمت فروشگاه شما می آیند. با هدف خرید یک محصول مشخص! پس امکانی که در فروشگاه اینترنتی ووکامرس نیاز داریم این است که جستجویی براساس ویژگی ها یا همان صفت ها ترتیب دهیم. در واقع می توان به زبان ساده تر گفت که ویژگی محصولات در ووکامرس را صفت می گویند. پس می خواهیم امکان جستجوی محصولات فروشگاه خود را براساس صفت محصولات تامین کنیم. در واق می خواهیم اینبار محصولات را براساس صفات آن ها فیلتر کنیم.
برای این کار ابزارکی با عنوان “لایه کنترل ووکامرس” در قسمت ابزارک ها موجود است.

 

تعریف ویژگی ها در ووکامرس

همانطور که در جلسه ی ششم از سری آموزش ووکامرس مشاهده کردید، در مورد نحوه ی افزودن ویژگی ها یا همان صفات توضیح دادیم.

add feather hamyarwp

همانگونه که مشاهده می کنید ما برای محصولاتی که داشتیم صفاتی را مشخص کردیم و در اینجا وارد کردیم. سپس هر کدام از صفات ما انواعی نیز داشتند که آن ها را نیز با توجه به آموزش جلسه ی ششم اضافه کردیم. سپس به بخش محصولات می رفتیم و محصول مورد نظر خود را شامل ویژگی های مشخص شده می گردیم. مانند تصویر زیر :

choose hamyarwp

در اینجا ویزگی حافظه موجود است که می توان آن را انتخاب کرد. حال اگر موافق باشید در قسمت ویژگی ها، صفتی با عنوان “کشور سازنده” را نیز اضافه کنیم تا یک بار دیگر روند کار را ملاحظه کنید.

new feather hamyarwp

به صورت تصویر بالا ویژگی مورد نظر را نیز اضافه کردیم. حال به سراغ محصول مورد نظر می رویم و ویژگی جدید خود را در آن اضافه می کنیم.

توجه کنید که ویژگی ما باید از نوع متغیر تعریف شود.

feather hamyarwp

حال محصول را به روز رسانی می کنیم.

ابزارک ها

حال زمان آن رسیده که محصولات را براساس ویژگی ها فیلتر کنیم. برای این کار به بخش نمایش و سپس ابزارک ها مراجعه می کنیم.

 

نکته!!! نکته ای باید در اینجا در نظر بگیرید این است که، این ابزارک بر روی تمامی ستون ها عمل نمی کند و فقط بر روی ستون های مربوط به فروشگاه کار می کند.

ما در قالب خود main sidebar را به عنوان ابزارک های فروشگاه در نظر گرفته بودیم، ترجیحا این ابزارک نیز می خواهیم در این جایگاه قرار دهیم.

woo widget hamyarwp

در اینجا یک عنوان را برای این ابزارک انتخاب کنید و سپس خاصیت که همان ویژگی هاست را تعیین کنید و نوع نمایش را می توانید حالت لیست یا کرکره ای انتخاب کنید و سپس نوع جستجو را باید تعیین کنید یعنی دو گزینه ی “و” یا “یا” .

تفاوت “و” و “یا”

ابزارک لایه کنترل ووکامرس از دو عملگر  “و” و “یا” استفاده میکند:

  • وقتی دو صفت با “یا” به هم متصل میشوند محصولاتی نمایش داده میشوند که حداقل یکی از این دو صفت را داشته باشند.برای مثال اگر بگوییم کامپیونری با پردازنده اینتل یا AMD، همه ی کامپیوتر هایی که پردازنده اینتل دارند و همه ی کامپیوتر هایی که پردازنده AMD دارند نمایش داده میشود.
  • وقتی دو صفت با “و” به هم متصل میشوند محصولاتی نمایش داده میشود که حتما هر دو صفت را داشته باشند.برای مثال بالا و با عملگر  “و” نباید نتیجه ای داشته باشیم (مگر اینکه کامپیوتری هر دو پردازه را داشته باشد).
 

نتیجه را با هم مشاهده می کنیم:

contry filter hamyarwp

این نشان می دهد که یک محصول داریم که ساخت کشور آمریکاست. اگر برای تمامی محصولات خود چنین فیلتری بگذارید، مشتری به راحتی می تواند با انتخاب کشور محصول مورد نظر خود را بیابد.

جمع بندی!

همان گونه که برای قیمت محصولات فیلتر در نظر میگیریم برای سایر موارد نیز می توانیم فیلتر در نظر بگیریم تا مشتری بتواند به راحتی محصول مورد نظر خود را در یک جستجوی ساده بیابد.

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برای انتشار مطالب رایگان بیشتر,با کلیک روی G+1 ما

را در گوگل محبوب کنید